Bailes no lidošanas, bet ceļot tik ļoti gribas

Lidošana ir nodarbe, kas daudziem uzdzen bailes, paniku vai vispār ir tik traki, ka otrreiz uz ko tādu cilvēks neparakstīsies. Tomēr lidošana ir ātrākais veids kā nokļūt no punkta A uz punktu B un aplūkot citas zemes un izbaudīt to skaistumu, kultūru un ēdienu. Protams, var izvēlēties ceļot arī ar auto, sabiedrisko transportu vai kuģiem, ja ir daudz laika. Bet tomēr, ceļotājiem kādreiz nāksies sēsties lidmašīna, lai nokļūtu kādā kārotā vieta, kas citādi būtu pārāk laikietilpīgi, dārgi vai vienkārši nav iespējams.

Neskatoties uz manām bailēm no augstuma,  lidošana man nesagādā raizes, ja nu vienīgi tas ir garlaicīgi ilgu laiku nīkt sēdvietā, it īpaši, ja vēl nav paveicies un nākas sēdēt iespiestai starp svešiniekiem, vidējā sēdvietā, vairākas stundas. Tādā ziņā man ir paveicies, jo lidot sanāk diezgan regulāri. Bet ir bijuši gadījumi kad kādam no savējiem ir bail lidot.

Kad draudzenei ir ļoti bail lidot

Man ir draudzene, kura mīl ceļot, bet ļoti baidās lidot, mūsu pirmais kopīgais lidojums bija diezgan pasmags. Mēs devāmies uz Lielbritāniju, lidojums, aizņēma laikam kādas trīs stundas, kas cilvēkam ar bailēm šķiet kā mūžība. Jāpiebilst, ka blakussēdētājam panikas pārņemtam cilvēkam arī tas nav viegls pārbaudījums. Vēlamās snaudas vietā nācās uzklausīt dažādus jautājumus, prasīt personālam nez cik reizes par atlikušo ceļojuma ilgumu un mierināt, ka nekrītam pie katra mazākā šūpojiena vai trokšņa. Sarunas īsti nekur neveda un nepalīdzēja. Acu skatiens bija tukšs un tāls. Tā arī pavadīja visu lidojuma laiku iekrampējusies krēslā, uzdodot jautājumus, uz kuriem īsti nebija jēga atbildēt, un skaitot minūtes līdz tas būs galā. Draudzene pie saprātīga stāvokļa atgriezās līdz ko bijām veiksmīgi piezemējušies.

Cilvēks spēj sevi pārvarēt

Kā minēju, mana draudzene mīl ceļot un viņa ir spējusi ar sevi tikt galā un sēsties lidmašīnā, neskatoties uz sākotnēji paniskajām bailēm lidot, darīt to atkal un atkal. Viņai pat pietika drosmes doties uz Āzijas valstīm, kas kopumā prasa pavadīt gaisā ap 11 stundām vienā virzienā. Tas ir apsveicami. Domāju, ka bailes mazināt un saņemt drosmi nākamajiem lidojumiem, papildus lielajai ceļot vēlmei, palīdz labā lidojumu pieredze, kas tiek uzkrāta ar katru lidojumu. Kā saka, tas, kas mūs nenogalina, padara mūs stiprākus. Ar katru veiksmīgu lidojumu un dažādām tehnikām, kas palīdz novērst domas no procesa, nākamie kļūst vieglāki.

Ja vēlies iepazīties ar kādu citu interesantu un personisku rakstu par lidošanu un bailēm no tās, kā arī spēju sevi pārvarēt, tad dodies uz blogu “Par lidošanu” un izbaudi rakstu “Ir cilvēki, kam ir bail lidot”.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s