Lidojat ar maziem bērniem?

Ierastu darbību veikšanu ikdienā bērni var padarīt par apgrūtinošu, jo tie kategoriski atsakās kaut ko darīt, doties vai vienkārši niķojas. Šāda problēma var kļūt vēl aktuālāka ārpus ierastās vides, pie tam vēl apstākļos, kad apkārt ir daudz nepazīstamu cilvēku, kas nebūt nebūs sajūsmā par nemitīgu troksni. Viens no šādiem gadījumiem ir lidojums lidmašīnā. Vairākas stundas, kas pavadītas ar brēcieniem fonā nav tas ko vēlies tu, ne pārējie pasažieri. Lai pēc iespējas Tu spētu sagatavoties un tavā arsenālā būtu vairākas metodes mazā nomierināšanai, piedāvāju savas iecienītākās rakstā zemāk. Ar plašāku klāstu vari iepazīties bloga “Par lidošanu” rakstā “Padomi ceļošanai lidmašīnā ar maziem bērniem”.

Tavs miers

Jā, Tev ir jāsaglabā miers. Satraucies cilvēks nevienu nevar nomierināt. Pie tam tādā stāvoklī būs daudz grūtāk darīt kaut ko lietas labā. Nervozēšana neko neuzlabos tieši pasliktinās un kavēs nonākšanu pie rezultāta. Tātad pirmais uzdevums ir izprast sevi un atrast veidu kā sevi “savākt” kad mazais ārdās. Kā būtu ar meditācijas paņēmienu apgūšanu? Pat mērķtiecīga elpošana var kalpot tam, lai Tu tiktu galā ar stresa situācijām vai vismaz krietni uzlabotu to kā Tu reaģē uz notikumiem.

Gulēšana

Cik ideāli būtu, ja mazais lidojumu vienkārši nogulētu, vai ne? Tas nav viegls uzdevums, nolikt mazo gulēt, bet ir vērts pamēģināt. Var provēt pielāgot miega ritmu tā, lai plānotā lidojuma laikā viņam gribētos likties uz auss. Tu gan jau zini vēl kādus rituālus vai paradumus, kas Tavu mazo novedīs pie miega.

Esi gatavs izklaidēt bērnu

Ja mēģinājums iemidzināt mazo nav izdevies, tad jābūt gatavam viņu nodarbināt visa ceļojuma garumā. Ir bērni kuri labprāt pavadīs laiku sarunās ar vecākiem un tā būs pietiekama nodarbe, taču ne vienmēr tiem interesējošās tēmas Tu vēlēsies apspriest publiskā vietā, bet varbūt Tavs mazais vēl nemaz nerunā, vai arī saruna nav pietiekams līdzeklis. Šādā gadījuma ir jāparūpējas par izklaidēm. Rotaļlietas, našķu un, jā, arī ipadi un visas pārējās ierīces derēs, mīļā miera labad.

Pastaiga

Ja Tavs mazais ķipars ir aktīvs un ilgstoša sēdēšana to kaitina, tad neatliek nekas cits kā doties pastaigās pa salonu. Pastaigas papildini ar stāstiem un mēģini viņu iesaistīt, uzdodot jautājumus, protams, ja viņš jau prot runāt. Šai aktivitātei vajadzētu novirzīt domas no tā ka  kaut kas nepatīk vai vienkārši mazajam nav pieņemama ierobežotība, kādai tas tiek pakļauts šādos apstākļos.

Varbūt pie brēkšanas vainīgas ausu sāpes?

Ausu sāpes lidojumos mēdz mocīt ne tikai bērnus, arī pieaugušie diezgan bieži mēdz ar tām saskarties, it īpaši, ja lidojuma laikā esi saaukstējies. Pieaugušais, protams, saprot kāpēc tā un pacietīs sāpes, kā arī mēģinās izmantot vienkāršus paņēmienus to mazināšanai, kā žāvāšanās, siekalu rīšana vai ledenes sūkāšana. Tomēr pavisam maziem bērniem tas nav nekas zināms, kas neizbēgami novedīs pie brēkšanas. Barošanai vajadzētu sāpes mazināt. Lielākiem bērniem var dot košļāt košļeni.

1 Comment

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s