Kā nenokavēt lidojumu

Filmā “Viens pats mājās 2” ir aina, kur Makkalisteru ģimene lidostā izmisīgi skrien uz savu reisu – ar pašu Kevinu saimes aizmugurē. Arī vecajā labajā “Stulbs un vēl stulbāks” līdzīgas nedienas piemeklē Džimu Keriju. Izskrējis cauri “jet bridge”, kuram otrā pusē lidmašīnas vairs nebija, Džims attapās guļam uz lidlauka asfalta.

Šis drudžainais skrējiens pa lidostas termināļiem ir kļuvis teju par kinematogrāfisku klišeju, ja vien… tā nenotiktu arī dzīvē. Vai esat kādreiz lidostā dzirdējuši, kā kāds atkal un atkal tiek aicināts uz savu reisu? Vai varbūt paši, slapjām mugurām, dzinušies uz saviem vārtiem, kas tūdaļ, tūdaļ vērsies ciet? Tādas elpu aizraujošas aktivitātes labāk atstāt kino, bet dzīvē – ceļot ar mierīgu sirdi.

Raksta turpinājumā vairāki ieteikumi, ko ievērot, lai nenokavētu lidmašīnu. Tie noteikti ļaus izvairītos no lieka stresa un nevajadzīgas steigas lidostā.

Labāk vairāk laika, nekā mazāk!

Visbiežāk “check-in” atveras 2-3 stundas pirms lidojuma. Tas tiek uzskatīts arī par optimālo “mērauklu”, pēc kuras vajadzētu vadīties, plānojot savu ierašanos lidostā. Taču ir jāņem vērā arī citi faktori, piemēram, lidostu noslogotība.

Ja viena ceļojuma laikā apvieno vairākus reisus, drošības labad starp reisiem izvēlies vismaz trīs stundas.

Galvenās lietas, kuras patērēs tavu laiku:

  • reģistrēšanās ceļojumam
  • bagāžas nodošana
  • drošības kontrole
  • ja sirdī esi šopaholiķis, iespējams, vēlēsies arī kādu mirkli pavadīt duty free zonā

Sagatavojies drošības kontrolei

Pakojot rokas bagāžu, paturi prātā, ka būs drošības kontrole. Tā parasti ir mazliet stresaina padarīšana, jo cilvēki drūzmējas, un katra aizkavēšanās rada liekas neērtības.

Padomā, kas ir tās lietas, ko tev obligāti vajadzēs izņemt no somas pirms drošības kontroles, un novieto tās somas augšpusē. Tas ir dators un visa veida šķidrumi. Kosmētiku, tualetes piederumus jau laikus ieliec atsevišķā plastmasas maisiņā. Neaizmirsti par šķidrumu ierobežojumiem – viena pudelīte nevar pārsniegt 100 ml.

Izvēlies uzticamu transportu uz lidostu

Ir vērts ne tikai ieplānot savu ceļojumu, bet arī savu ceļu uz lidostu. Variantu, protams, ir daudz – sabiedriskais transports, taksometrs, braukšana ar privāto auto.

Ja tava atrašanās vieta ir gana tālu no lidostas, ērtāk un ātrāk ir izvēlēties, piemēram, privāto auto, kuru varēsi atstāt lidostas autostāvvietā. Ja ceļš uz lidostu mērojams svešā valstī, tad, iespējams, piemērotākā izvēle būs taksometrs.

Draudzīgs atgādinājums – neaizmirsti par sastrēguma stundām!

Seko līdzi savam lidojumam!

Nekas nav akmenī kalts – tai skaitā arī tavs lidojums. Gan tavi izlidošanas vārti, gan lidojuma laiks var mainīties.

Seko līdzi lidojuma statusam displejā. Atrasties lietas kursā tev palīdzēs arī telefonā lejupielādēta aviolīnijas aplikācija. Tāpat vari pieteikties informatīvām īsziņām vai e-pastiem aviolīniju mājaslapās.

Veic check – in tiešsaistē

Ja ceļo tikai ar rokas bagāžu, reģistrāciju lidojumam vari veikt jau 24 stundas pirms pacelšanās gaisā. Tādējādi, ierodoties lidostā, vari uzreiz doties uz drošības kontroli.

Veicot “check in” tiešsaistē, vari arī izvēlēties sev piemērotāko vietu! Šim mērķim iesakām izmantot https://www.seatguru.com/. Taču, ja ceļo ar nododamo bagāžu, tev to tik un tā nāksies veikt reģistrāciju lidostā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s