Lidojums ar deltaplānu – pieejamākais lidošanas veids

Ikkatram reiz ir gribējies lidot augstu gaisā, uz dienu iejusties putna lomā un izbaudīt vārdiem neaprakstāmo brīvību. Lidot, kur vien acis rāda – tas ir sapnis, ko izjūt katrs bērns un par ko sapņo vēl daudzi pieaugušie. Lidojums ar deltaplānu ir vienkāršākais un pieejamākais veids, kā šo bērnības sapni piepildīt.

Turpmāk šajā rakstā lasi par to, kā norit lidojums ar deltaplānu un kas ir galvenās lietas, ko ņemt vērā.

Lidojums pāri Rīgas centram

Lidojums ar deltaplānu notiek tieši virs Rīgas centra aptuveni 10–20 minūšu garumā. Tā laikā iespējams izbaudīt brīnišķīgo skatu, ko sniedz lidojums virs Rīgas baznīcu torņiem un virs Daugavas. Lidojums ir aktivitāte, ko piedzīvot iespējams gan pavasarī, gan vasarā. Tā ir sezonāla izklaide, kas tiek realizēta labos laikapstākļos, lai parūpētos gan par drošību, gan redzamību.

Lidotāji, kas jau pieredzējuši lidojumu ar deltaplānu, dalās atmiņās par redzēto un stāsta, ka skats no augšas uz ikdienā jau zināmām ēkām patiesi maina perspektīvi. Turpmāk, katru reizi dodoties garām no augšas apskatītajām ēkām un parkiem, atmiņā atgriežas fantastiskas emocijas par piedzīvoto lidojumu. Lidojuma laikā iespējams savu emocijām bagāto piedzīvojumu iemūžināt attēla vai video formātā, lai atmiņas vēl ilgi kalpotu par atgādinājumu šai dienai.

Par citu lidotāju atsauksmēm vairāk iespējams izlasīt blogā parlidosanu.lv, rakstā lidojumu ar deltaplānu atsauksmes.

Pacelšanās vieta var nedaudz ietekmēt maršrutu

Lidojums ar deltaplānu virs Rīgas ir lieliska iespēja pacelties vairāku simtu metru augstumā virs zemes. Deltaplāns ļauj izjust putna lidojumu un baudīt skaistumu no augšas. Lidojuma baudītājs varēs izvēlēties lidojumu ar deltaplānu no ūdens vai no Spilves lidlauka.

Atkarībā no tā, vai pacelsieties no ūdens virsmas Daugavā pie Salu tilta vai no Spilves lidlauka, maršruts nedaudz mainīsies. Lidojuma mērķis nemainās – būs redzamas skaistākās senās ēkas, pagalmi un satiksmes plūsma. Pirms lidojuma ar pilotu var apspriest vēlamo lidojuma maršrutu un iespējams pat varēs lidot garām arī savai mājai. Šī ir vienreizēja iespēja, kas noteikti vēl ilgi paliks atmiņā un priecēs par skaisto piedzīvojumu.

Lidojums notiek profesionāļa vadībā

Lidojums ar deltaplānu notiek līdz pat 450m virs zemes, tāpēc pavisam pašsaprotami veidojas neliels satraukums pat tiem, kas nebaidās no augstuma. Tomēr satraukumam un raizēm nav nekāda pamata, jo lidojums norisināsies pieredzējuša profesionāļa vadībā – viņš pat ir piedalījies 6 pasaules čempionātos. Pirms lidojuma tiek veikta izstruktāža un precīzi izskaidrots lidojuma plāns.

Svarīgi izvelēties lidojumam atbilstošu apģērbu

Jo augstāk paceļas gaisā, jo lielāks vēja ātrums tur ir. Tāpēc lidojumam vajadzētu sagatavot tam piemērotu apģērbu – ērtu, siltu, taču vienlaikus arī elpojošu. Laba izvēle būtu apģērbs ar garām rokām, kā arī bikses un ērti apavi, kas stingri turēsies kājās.

Lai patīkams piedzīvojums un neaizmirstams lidojums!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s